З історії навчального закладу
Новобросковецька ЗОШ І – ІІІ ст..
- У 1897 році згідно з рішенням Чернівецької консисторії на хуторі Панка-Забагна було відкрито двокласну народну школу, а першим вчителем і керівником навчального закладу було призначено Ністора Каплуна.
- Згодом в село прибув Йоган Кошка, котрий все своє життя присвятив освітянській стежині в селі Заболоття.
- З 1923р.- відкрито початкову школу і започатковано семирічну, а з 1962 року – неповну середню школу. Лише в 2000 році сільська установа отримала статус загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів.
- Мова навчання змінювалась з української на румунську і навпаки, залежно від зміни влади.
- Директорами школи були: Старіков Борис Семенович, Гулевата Оксана Василівна, Флік-Гаврилюк Володимир Леонідович, Прунь Октав’ян Іванович, Максим’юк Василь Іванович, Воронюк Василь Іванович, Стасюк Марія Іллівна, Демченко Володимир Петрович, Терещенко Ганна Григорівна.
- На даний час з 2005 року директором школи працює Косменко Марія Петрівна.
- За останні 6 років зроблено капітальний ремонт фасаду, замінено та встановлено водозахисну систему, всі віконні та дверні блоки, перекрито дах на двох корпусах школи. Територію школи облаштовано тротуарною плиткою та бетонними доріжками. Доповнюють ошатний вигляд школи ковані ворота, карнизи над вхідними дверима та бетонні огорожі для клумб, доріжок.
- Вже який рік поспіль педколектив школи посідає одне з призових місць в підготовці закладу до нового навчального року.
- Досконало оновлено шкільний методкабінет, обладнано фізичний та комп’ютерний кабінети, а решта навчальних приміщень обладнано новими меблями та сучасними класними дошками. Шкільна їдальня відповідає всім вимогам санітарного законодавства.
Сучасний вигляд школи основного корпусу
- Для відкриття повної загальноосвітньої школи жителі села пожертвували власними майновими паями на облаштування з колгоспного магазину приміщення початкової школи. Нині воно обладнано відповідно до сучасних вимог.
Приміщення початкової школи
- Нині змістом навчально-виховної діяльності школи є:
- Мова навчання – українська.
- Профіль – філологічний та технологічний.
- Поглиблено вивчається українська мова.
- Педколектив працює над проблемою «Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес. Національне та духовне відродження».
- Першим місцевим учителем стала жителька села Лунгуляк Марія Іванівна, яка і досі передає свої знання і вміння маленьким діткам.
Вчительсько-учнівський колектив школи
Директор – Косменко М.П.
Заступник з навчально-виховної роботи – Дондюк О.К.
Заступник з виховної роботи – Іліка Т.О.
Всього учнів - 108
Кількість класів - 11
Вчителів – 19
Освітньо-кваліфікаційний рівень
Освіта Кваліфікаційна категорія
Вища -17 Вища – 7
Середня спеціальна-2 Перша -6
Друга -5
Спеціаліст -1
Звання «Старший вчитель» присвоєно 8 педагогам.
Призери районного конкурсу «Вчитель року»:
-2005р.- Косменко М.П.(біологія)
-2008р.- Іліка Т.О.(історії)
-2012р. – Маніліч О.В. (фізика)
-2014р. – Іліка Н.Д. (українська мова та література)
Колектив школи дружний, працьовитий, творчий. Учителі засівають дитячі душі мудрим, добрим, вічним словом. Основне покликання педагогів школи – навчати і виховувати дітей. Школа пишається тими, хто займає призові місця в олімпіадах, конкурсах, конференціях, змаграннях. Приємно те, що когорту обдарованих дітей району доповнюють вихованці нашої школи, і їм відведено окремі сторінки збірки «Юні таланти Сторожинеччини» - Столяр Андрій, Малещук Леся, Гусарчук Руслана, Гусарчук Андрій, Іліка Альвіна, Дондюк Тетяна, Малищук Христина, Кудельницька Мар’яна, Унгуляк Іван, Маніліч Тетяна, Ходан Надія, Ходан Тетяна, Лутанюк Дарина, Косовпан Юрій, Гречка Павло…
У школі панують гуманні стосунки між учителями та учнями, налагоджено тісну співпрацю з батьківською громадськістю.
Особливе місце в нашому навчальному закладі відводиться роботі з екологічної, дослідницької, краєзнавчої, оздоровчої роботи. Члени гуртка під керівництвом учительки Гаврилюк Стефанії Іванівни ведуть дослідницьку роботу на навчально-дослідній ділянці, доглядають за клумбами, майструють годівнички та розвішують їх в саду. А також спільно з учителем Косменком Дмитром Івановичем та всіма учасниками навчально-виховного процесу доглядають за садом, який був посаджений з ініціативи колишнього директора школи Понура Василя Миколайовича, а молодий – з ініціативи вчителя математики Косменка Дмитра Івановича (2007р.)
Догляд за садом та територією школи
Наближення весни викликає у всіх радість, надію на майбутнє, на прекрасне і тихе життя, на творчі успіхи. Підтримується чистота і порядок. Про естетичний вигляд території дбають біологи: Гаврилюк Стефанія Іванівна та Косменко Марія Петрівна. І тому школа потопає в квітах круглий рік. Тут можна вдихати приємні аромати чорнобривців, троянд, айстр, гладіолусів, півонії, жоржин, сальвії, тюльпанів, нарцисів, покровки й інших. Ці квіти є окрасою нашої школи. Недаремно гості обов’язково фотографуються біля наших клумб.